Popłyńmy w Znane Nieznane!

 
Chcesz przeżyć przygodę życia na pełnym morzu? Może już od dawna jesteś zainteresowany tematyką marynistyczną, ale nie miałeś/aś jak zrealizować swoich marzeń? A może nigdy nie żeglowałeś/aś i chcesz poczuć wiatr na twarzy i  uczucie wolności w sercu?

Jeśli masz 15-19 lat zapraszamy Cię do przeżycia wspólnej przygody na morzu – na pewno nie pożałujesz, to będzie niezapomniane doświadczenie! Popłyńmy razem w rejs na trasie: Kołobrzeg – Kopenhaga – Goteborg – Oslo – Kołobrzeg w dniach: 30.04-14.05.2016 r.

Dzięki żeglarstwu można kształtować osobowość, wzmacniać charakter oraz zwiększać pewności siebie. Na łódce każdy ,,majtek” ma swój kąt, którym musi dobrze zarządzać. Ma również obowiązki: prace pokładowe, kambuz i inne związane z życiem na pokładzie. Przełożenie zdobytych nawyków na rejsie morskim do codziennego życia młodego człowieka to milowy krok do dorosłego życia.

Tak więc nie zwlekaj- Popłyńmy w Znane Nieznane!

Spotkanie informacyjno integracyjne odbędzie się 2 grudnia 2015 o godzinie 15.30 w VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. 

Rejestracja uczestnictwa w podchodach pod adresem http://goo.gl/forms/3nLw5b9nZv

Program:

  1. Przedstawienie programu i zasad uczestnictwa w innowacji „Popłyńmy w znane nieznane”
  2. Super krótki recital szantowy Rafała Błędowskiego
  3. Podchody integracyjne w „Leśniczówce”

Serdecznie zapraszają: I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu oraz VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Czas realizacji innowacji:

od października 2015 do czerwca 2016


Grupa uczestników: do 20 osób

Kontakt: Tomasz Kmiotek 692-454-236; e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Info: http://www.szkuner.radom.pl/sekcja-zeglarska/innowacja.html oraz https://www.facebook.com/Szkuner

 

I Regaty Klubu Żeglarskiego "IKAR"

Klub poszukuje 4 chętne osoby  do uczestnictwa w regatach, ponieważ klub przekazuje własny jacht do udziału w zawodach, nasza drużyna jest zwolniona z opłaty wpisowej. Natomiast osoba startująca jest zobligowana do:

  • pokrycia kosztów związanych z transportem jachtu (ok. 10 -15 zł)
  • branie czynnego udziału w transporcie (Omegi lub Pucka) - trasa Radom - Domaniów (załadunek) - Siczki (rozładunek). Po zawodach należy jacht odtransportować do Domaniowa

Od chętnych osób oczekuje się:

  • chęci...
  • dobrego humoru
  • zaangażowania
  • mile widziane doświadczenie żeglarskie

Decyduje kolejność zgłoszeń oraz uiszczenie 10 zł, na poczet transportu

Zgłoszenia przyjmuje Tomasz Kmiotek

 

regaty

Pomysł na spędzenie ferii.

 

nawigacja

Szkolna Sekcja Żeglarska działająca przy I LO im. M. Kopernika w Radomiu oraz Radomski Okręgowy Związek Żeglarski zapraszają młodzież pragnącą rozwijać i pogłębiać zainteresowania żeglarskie na spotkanie z kapitanem jachtowym Pawłem Sulimą, który poprowadzi zajęcia z nawigacji. W programie: podstawy nawigacji terystycznej, przyrządy i przybory nawigacyjne, mapy morskie, deklinacja, dewiacja, określanie pozycji jachtu .... I coś jeszcze. Planowana jest druga część zajęć związana z nawigowaniem na pływach, którą poprowadzi jachtowy sternik morski Adam Falkiewicz.

 

Wielu młodych żeglarzy z radomskiego środowiska żegluje po morzu lub planuje taki rejs w najbliższym czasie. Uczniowie ILO w maju wyruszają na rejs do Chorwacji w związku z tym przygotowanie się do tej wyprawy jest nieodzowne. Jest to również fantastyczny sposób na przypomnienie wiadomości z nawigacji terystycznej dla innych żeglarzy, możliwość integracji środowiska żeglarskiego, wymianę doświadczeń oraz poznanie nowych entuzjastów.

W Radomiu w centralnej Polsce działają 3 stocznie jachtowe, kilka firm zajmujących się zabudową jachtów oraz produkujących osprzętu żeglarskiego. Jest to również silny ośrodek szkoleniowy, w którym jest największa liczba instruktorów z prestiżowym tytułem instruktor wykładowca PZŻ Działają również kluby żeglarskie takie: Bocianie Gniazdo, Bulaj Grunwald, Kormoran, HKŻM Szkuner i inne.

Radomscy żeglarze od kilku lat spotykają się na Radomskich Regatach Żeglarskich w Rynie, które są organizowane w ostatni tydzień września. Jest to świetny sposób na szlifowanie umiejętności żeglowania w duchu rywalizacji. Z powyższego opisu wynika, że Radom jest prężnie działającym ośrodkiem żeglarskim gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Począwszy od żeglarstwa poprzez różne imprezy takie jak na przykład Rafa. Proponowane spotkanie jest dobrą alternatywą na spędzenie czasu w miłej atmosferze, wspólne przemierzanie wód ciepłych i bałtyckich mórz choćby tylko na mapie.

Szkolna Sekcja Żeglarska zaprasza na spotkanie we wtorek 17.01.2012 o godzinie 15.00 w ILO im. M Kopernika ul. Żeromskiego 10. Wymagana zmiana obuwia

 

Wystawa po rejsie morskim.Galeria MOL w "Koperniku” pożegnała rok... pod żaglami (Echo Dnia)

Galeria w I LO imienia Mikołaja Kopernika zakończyła kolejny rok działalności wystawą zdjęć "Adriatyk – pod żaglami".

 

Justyna Fila i Jakub Kmiotek oglądają swoje prace. (I LO)
Zgromadzeni na wernisażu uczestnicy wystawy opowiadali o morskich przygodach, jakie mieli okazje przeżyć w dniach 4-13 maja 2012 roku podczas rejsu wzdłuż wybrzeży Chorwacji.

Przeczytaj cały artykuł:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120113/POWIAT0206/231978113

 

2019  HKZM Szkuner obozy i szkolenia żeglarskie od 1991 r