Rejs dla twardzieli 30.04 – 14.05.2013r

kraje_m

Trasa: Trzebież Szczecińska – Świnoujście – Höllviken (Fasterbokanale) – Kopenhaga – Helsingborg – cieśnina Kategat – Mały Bełt – Mały Most – Fredrica – Lübeck – Świnoujście – Trzebież.

Jacht: J-80 – typ dwumasztowych jachtów pełnomorskich z poszyciem stalowym, z ożaglowaniem typu jol, zaprojektowanym ok. 1964 r. przez inż. Henryka Kujawę i Józefa Szymańskiego. Załoga 9 osób.

Prowadzący: kpt. j. Paweł Sulima, instruktor wykładowca PZŹ, ciekawa osobowość, ogromne doświadczenie

Cena: ok. 1950 zł + zwrotna kaucja 100 zł

Cena zawiera:

  • Transport w obie strony
  • Ubezpieczenie
  • Pomoce nawigacyjne
  • Usługi skiperskie
  • Całodzienne wyżywienie
  • Paliwo
  • Opłaty portowe
  • Końcowe sprzątanie jachtu

Info o trasie rejsu (Zamieszczone zdjęcie jachtu pełni rolę informacji o jednostce typu J - 80. Więcej zdjęć jachtu znajdziecie pod odresem ośrodka)

 

Wyprawa żeglarsko turystyczna na Maltę 29.04 - 09.05.2012r.

malta1Malta… Kraj zaczarowany, pełen kolorów, gwaru ulicznych kawiarenek, małych ciasnych uliczek, kamienistych plaż, z których rozciąga się bezmiar turkusowego morza, przepięknego, gdzie w dodali na łagodnej fali kołysze się biały żagiel. Co jest tam dalej za zamkniętym  horyzontem…?

To pytanie zawsze nurtowało podróżników, a w zamierzchłych czasach ciekawych tubylców, którzy wyruszali w podróż w nieznane…

Chciałbym zabrać was w podróż w nieznane na niewielką malowniczą wyspę, rzuconą przez Boga pomiędzy Sycylią a brzegami Afryki, taką samotną, bezbronną, ale nigdy niezdobytą przez żadne z imperiów w historii wyspy, nawet podczas ostatnie II wojny w dobie samolotów i okrętów. Będziesz miał okazję przechadzać się po uliczkach Valletty, które w wielu miejscach przypominają długie schody o niskich stopniach, zaprojektowane tak, aby rycerze maltańscy w swych ciężkich zbrojach mogli bez trudu je pokonywać. Bayron podczas swej podróży, którą odwiedził w 1810….     Napisał „…czas opuścić te przeklęte schody…” Językiem urzędowym jest język maltański a drugim angielski, ale bez większych problemów można porozumieć się po włosku, arabsku czy też niemiecku i francusku…

Założenia wyprawy:

Uczestnicy wyprawy żeglarsko – turystycznej, samodzielnie zbiorą część środków poprzez pracę w supermarkecie, polegającą na pakowaniu zakupów. Wezmą udział w promowaniu przedsięwzięcia, a tym samym szkoły. Wezmą udział w szkoleniu żeglarskim, które odbędzie się w szkole, polegającym na szkoleniu z zakresu: poznanie zagadnień związanych z bezpieczeństwem na jachcie oraz etykietą jachtową, obsługą urządzeń jachtowych, budową jachtów żaglowych, ratownictwem, meteorologią – czytaniem prognoz pogody w j. angielskim, elementami nawigacji oraz nazw żeglarskich w j. angielskim. Uczestnicy wpłacą 1000 zł zadatku na rezerwację przelotu oraz hotelu (należy sprawdzać codziennie promocje hoteli oraz przelotów). Wypracowana kwota pieniędzy zostanie podzielona proporcjonalnie do ilości przepracowanego czasu na wszystkich uczestników wyprawy. Pozostałe ustalenia zostaną wypracowane po zebraniu odpowiedniej ilości osób.

malta2Termin: 29.04-09.05.2012r.

Ilość osób uczestniczących w wyprawie: max 16

Kalkulacja obejmuje: przelot samolotem w obie strony, 5 dni w hotelu (śniadanie i obiadokolacja), 5 dni na jachcie żaglowym

Koszty na chwilę obecną ok. 2500 zł - wjęcej informacji na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w chwili zebrania grupy. Na dzień dzisiejszy grupa chętnych liczy 9 osób.

Dalsze informacje niebawem ....

 

2019  HKZM Szkuner obozy i szkolenia żeglarskie od 1991 r