Obóz żeglarski dla dzieci (10-13) lat, wraz z nauką programowania w języku LOGO oraz zajęć z rysunku.

Przeczytaj zanim podejmiesz decyzję...

liniaOferta skierowana jest do dzieci w wieku 10-13 lat, ale kryterium wiekowe nie jest ostateczne, decyduje o tym wiele czynników takich jak: rozwój emocjonalny dziecka, samodzielność, dojrzałość wieku dziecięcego, poczucie własnego bezpieczeństwa w grupie.

Długość turnusu (7/8 dni) również została dostosowana do emocjonalnego rozwoju dziecka, na który ma wpływ utrata kontaktu z najbliższymi osobami z otoczenia. Dobrze zorganizowany czas obozu tematycznego dla dzieci, wypełniony wieloma zajęciami pokładowymi jak również zabawy i rozgrywki sportowe pozwolą Państwa pociechom złagodzić „ból rozstania”.Sprawdzian pływacki - Kasia lat 10

Obóz organizowany jest w oparciu o fachową opiekę instruktorów żeglarstwa PŻŻ, jak również naszych sterników, którzy są naszymi wychowankami, przeszli system szkoleń zgodnych z wytycznymi PZŻ pod naszym czujnym okiem. Najczęściej są to studenci, którzy nadal się rozwijają, żeglują, uczestniczą w rejsach morskich. Nie są to osoby przypadkowe, zrekrutowanie w Internecie lub poprzez ogłoszenie w prasie. Posiadają patent żeglarski co najmniej żeglarza jachtowego oraz ukończony kurs wychowawców kolonijnych. W ofercie skierowanej do Państwa na każdym jachcie będzie dwóch instruktorów, kadra pomocnicza (drugi opiekun) to osoby, które nie ma jeszcze 18 lat, średniego wykształcenia i nie mogą formalnie pełnić obowiązków instruktora. Te osoby to przyszła kadra klubu, są związane z klubem od kilku lat, uczestniczyły już w kilku obozach żeglarskich, posiadają patent żeglarza jachtowego. Mają za sobą czasem kilka rejsów morskich. Są bardzo dobrze wyszkoleni żeglarsko.

Dlaczego obóz żeglarski? Każdy rodzica powinien pokazywanie swojemu dziecku otaczającego świata, to również rozwój i wychowanie jak również rozwijanie zainteresowań. Obóz może być wstępem do rozwijania zainteresowań marynistycznych dziecka jak również zdobycie patentu żeglarskiego. To również nauka i praca, uczenie odpowiedzialności, podejmowania szybkich i trafnych decyzji. Rozwijanie samodzielności, począwszy od gospodarowania własnym kieszonkowym, poprzez organizowanie własnego miejsca na jachcie (spanie, dbanie o porządek, ształowanie własnych rzeczy) oraz przyrządzania posiłków. To również kształtowanie umiejętności współżycia w grupie, którą niewątpliwie jest załoga, zgromadzona w sumie na niewielkiej powierzchni łodzi.

Te wszystkie elementy znajdziecie Państwo w ofercie obozu przygotowanego dla dzieci i młodzieży. Oferta HKŻM to nie tylko wypoczynek od nauki szkolnej, ale także nauka życia i przygotowanie do dorosłości...

 

„Gdy stanę przed świętym Piotrem i ten zapyta jak mnie ma zameldować, odpowiem: łamałem młotem wrzeciądza niewoli, prowadziłem Polaków w góry i na morze, ażeby stali się twardzi jak granit, a duszę mieli czyste i głębokie jak morze”.

Gen. Mariusz Zaruski

Istotne informacje: Na każdym jachcie znajduje się dwóch instruktorów, którzy bez pomocy dodatkowych osób poradzą sobie w prowadzeniu jachtu niezależnie od warunków atmosferycznych. Dodatkowo będą prowadzone zajęcia informatyczne z języka LOGO (grafika żółwia). 

Wszelkie wątpliwości rozwiewamy telefonicznie (najchętniej) lub mejlowo

 

Termin II: 06.08. - 13.08.2016 r. (8 dni)

Koszt: 980 zł (First minute - pełna wpłata do końca marca 2016 zniżka 90zł ---> 980 - 90 zł = 890 zł)

Cena obejmuje:

 • Zaokrętowanie na bezpiecznych jachtach (Corvette 650, Antila 24, Laguna 740)
 • Fachową opiekę pedagogiczną i instruktorską (dwóch opiekunów)
 • Całodzienne wyżywienie (kanapki na życzenie bez ograniczeń)
 • Zajęcia informatyczne dla chętnych (nauka programowania język LOGO) oraz zjęcia z rysunku, prowadzone przez uczennicę Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu
 • Ciekawy program
  • gry i zabawy terenowe
  • zajęcia plastyczne
  • zajęcia integracyjne,
  • zajęcia marynistyczno – bosmańskie
 • rozgrywki sportowe
 • Ubezpieczenie
 • Żeglowania jachtem (prace pokładowe, manewry portowe, sterowanie na punkt)
 • Wejście do kompleksu basenowego w hotelu „Gołębiewski”
 • Zwiedzanie ośrodka PAN – Popielno

Cena nie zawiera: opłat za toatety (ok. 1-2 zł) i pryszniców w porcie (od 7-12 zł), transportu na obóz 80 zła w jedną stronę z Radomia, Warszawy lub po trasie.

Oferta HKŻM "Szkuner" w formacie pdf

Program obozu dla dzieci

Założenia programowe obozu żeglarsko - informatycznego

 

 

 

 

2019  HKZM Szkuner obozy i szkolenia żeglarskie od 1991 r