Obóz żeglarski dla młodzieży na Mazurach.

 Oferta wakacyjna 2016

Kultowa gra w przekładańca, czyli prasowanie klatyObóz żeglarski.

Być może będzie to przygoda Twojego życia, wielkie rozczarowanie lub początek wielkiej miłości. Nigdy nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz. Dlaczego żagle? Każdy z nas musi odszukać swój sposób na życie, na odpoczynek, naładowanie akumulatorów. Tak, aby potem w długie zimowe wieczory, wracać do chwil, które minęły, obrazów w pamięci, które pobladły z upływem czasu, tańczących cieni od przygasającego ogniska, zapachu wiatru, wody i melodii kołaczącej się w głowie. A może by tak, znów pożeglować...

Grupa wiekowa.>> Obóz przeznaczony dla młodzieży w wieku (13-16 lat - gimnazjum oraz 16-19 - szkoła średnia)

Zapraszamy >> na obozu wędrownego po Wielkich Jeziorach Mazurskich. W tym roku, klub organizuje turnus dwutygodniowy dla młodzieży z elementami proorentacji zawodowej (informatyka). Zajęcia skupią się wokół zagadnień algorytmiki i programowania. Więcej o programie (poniżej)
Nasze obozy, z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem, co dla organizatorów jest powodem do dumy. Komendantami obozu są nauczyciele, długoletni instruktorzy ZHP z ogromnym doświadczeniem żeglarskim. Natomiast kadrę stanowią najczęściej nasi wychowankowie, który zdobywali pierwsze żeglarskie szlify pod naszym czujnym okiem. Bardzo często ich pierwszy kontakt z żaglami i klubem odbył się właśnie na obozie wędrownym na Mazurach. Zaakceptowali, sposób na spędzenie wakacji, spodobała im się atmosfera, ludzie. Zdobyliśmy również zaufanie rodziców, którzy mają pewność, że oddają dzieci w dobre ręce....

Trasa obozu>> Ryn - Mikołajki - j. Bełdany - Galindia. Pozostała część trasy: Popielno, kanały,  Giżycko, Mamerki, Węgorzewo, Sztynort, Wilkasy, Ryn.

Atrakcje obozu>> chyba to już tradycja obozu: gry i zabawy typu - nocne podchody, pająk czy przekładaniec (kto był ten wie o czym piszę), marsze na orientacje, rozgrywki sportowe, współzawodnictwo wacht, regaty kajakowe (Radzio zawsze jest niepokonany), karaoke, basen Gołębiewski, basen Giżycko. W niepogodę zawsze zostaje Mafia..

Cena obozu>> Dla stałych klientów przewidziano rabat w wysokości 50 zł (wpłaty na obóz należy dokonać do końca roku szkolnego). Cena obozu zawiera: zakwaterowanie na jachcie, ubezpieczenie uczestnika obozu, całodzienne wyżywienie, uczestnictwo w programie obozu, opiekę sternika - instruktora wychowawcy, atrakcję obozu - basen Gołębiewski, basen Giżycko, zwiedzanie Twierdzy Boyen, Zwiedzanie Ośrodka PAN + muzeum w Popielnie, pobyt w grodzie Galindów, opłaty portowe, paliwo do silników.

Cena nie zawiera: opłat za toatety (ok. 1-2 zł) i pryszniców w porcie (od 7-12 zł), transportu na obóz 80 zła w jedną stronę.

Terminarz

Turnus

Początek

Koniec

Koszt

Komendant
obozu

Informacje dodatkowe o obozie

I

 23.07.2016 

 06.08.2016 

 1590 zł 
(first minute 1470)

 

 K. Pająk 

 

First minute, wpłać całości do końca marca

(oszczędzasz 120zł)

 Informatyczno - żeglarsko - turystyczny
(program z informatyki) 

Codzienne szorowanie pokładuKadra obozu>> Kacper Pająk  komendant obozu 

 • Jakub Kmiotek - student Politechniki Warszawskiej
 • Maciej Twardowski - student SGH w Warszawie

 • Sternicy posiadają patent żeglarski (co najmniej żeglarz jachtowego), doświadczenie żeglarskie, starty w regatach żeglarskich, udział w rejsach morskich, oraz inne kwalifikacje takie jak: kurs pierwszej pomocy medycznej, ratownik WOPR.

 

Kontakt do organizatora obozu z ramienia klubu >> tel. 692454236; 692454237
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jak załatwić wszystkie formalności

 1. Jeśli, podjąłeś decyzję, zapytaj organizatora o dostępności wolnych miejsc na obozie. Jeśli masz pytania dopytaj nr tel. powyżej
 2. Wpłać zaliczkę w wysokości 20 %. Pozostałą część musisz wpłacić 3 tygodnie przed obozem.
 3. Jeśli potrzebujesz fakturę wyślij dane do jej wystawienia.
 4. Pobierz kartę uczestnictwa. Wypełnij ją.
 5. Koniecznie rodzice muszą wpisać komunikat o przyjmowanych lekach przez dziecko, uczuleniach, nietolerancjach pokarmowych i innych ważnych, niezbędnych informacjach.
 6. Zapoznaj się z listą sugerowanych rzeczy do zabrania.
 7. Jeśli to możliwe, proszę o uczestniczenie w przedobozowym spotkaniu organizacyjnym. Termin oraz miejsce spotkania zostanie podany indywidualnie osobą zainteresowanym.
 8. Więcej informacji znajduje się w dziale FAQ. 

Nr konta bankowego: Bank Pekao S.A.ul. Piłsudskiego 15 26-600 Radom

90124032591111001013338542

2019  HKZM Szkuner obozy i szkolenia żeglarskie od 1991 r